تمام نکاتی در مورد پخت خورش قورمه سبزی نیازه که بدونید اینجاست
یک خورش قرمه سبزی خوشمزه و به روغن افتاده در واقع قورمه سبزی هست که سبزی هاش به اندازه قاعده استفاده شده باشه و مهمتر از این که در انتخاب لیمو عمانی ها دقت کنیم تا تلخ نباشند و خورشت قورمه سبزی رو تلخ نکنند.مطمئنن اگر این دو مورد رعایت بشه یعنی نصف راه رو رفتید و با کمی دخیل کردن ترفند و حوصله یک قورمه سبزی مجلسی و جا افتاده طبخ خواهید کرد.
قورمه سبزی
اکنون تیم آموزش فروشگاه اینترنتی دیجی مزه برای شما مخاطبان ارجمند دستور پخت این غذای اصیل و لذیذ را آماده کرده است.
مواد لازم برای طبخ خورش قورمه سبزی مجلسی
مواد لازم
مقدار لازم
 گوشت سردست
 نیم کیلو
 پیاز
 ۱ عدد بزرگ
 روغن
 ۲۵۰ گرم
 لیمو عمانی
 ۵ تا ۶ عدد
 لوبیا قرمز
 نصفه پیمانه
 سبزی خورشت
 ۱ کیلوگرم
 زردچوبه
 به مقدار لازم
 نمک
 به مقدار لازم
 فلفل
 به مقدار لازم
 •  نکته اول : سبزی خورش قرمه سبزی شامل تره ، جعفری ، گشنیز ، شنبلیله و نعناع می باشد.
 • نکته دوم :میتوانید از گوشت سردست و بدون استخوان برای درست کردن قرمه سبزی استفاده نمایید.
 • زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۳۰دقیقه
  و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۳ ساعت میباشد .
  قورمه سبزی را می توانید در وعده های نهار – شام – سرو کنید .
  همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری – افطار میل کرد .
  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور پخت برای ۶ نفر مناسب میباشد .
طریقه طبخ خورش قورمه سبزی مجلسی
برای  تهیه خورش قورمه سبزی ابتدا از شب قبل لوبیا ها را در یک ظرف مناسب بخیسانید و هر چند ساعت یک مرتبه آب لوبیا را عوض کنید تا لوبیا ها نرم تر و بزرگتر شوند و نفخ آنها گرفته شود.
در ادامه کار برای تهیه خورش قورمه سبزی گوشت ها را تمیز کنید سپس آن ها را به صورت خورشتی خرد کنید. یک عدد پیاز بزرگ را نیز پوست بگیرید و به صورت نگینی ریز خرد کنید.اگر دوست ندارید که پیاز در غذا دیده شود می توانید آن را رنده کنید.
ابتدا در یک قابلمه مناسب پیاز را با روغن تفت دهید سپس گوشت را به آن اضافه کنید تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.
در مرحله بعدی زردچوبه و فلفل سیاه را به گوشت و پیاز افزوده و تفت دهید تا ادویه ها به طور کامل به خورد گوشت و پیاز بروند.
سپس لوبیا قرمز را آبکش کرده و دوبار الی سه مرتبه شسته و به گوشت و پیاز اضافه کنید.
حالا در این مرحله آب را به این مواد اضافه می کنیم و آن را حرارت میدهیم. این حرارت را تا جایی ادامه می دهیم که گوشت نیم پز شود.
حال برای تهیه خورش قورمه سبزی باید سبزیجات خود که شامل تره ، جعفری ، گشنیز ، شنبلیله و چند پر نعناع می باشد را پاک کنید و سپس آنها را بشویید و بگذارید تا آب سبزی ها خشک شود در ادامه سبزی ها را ریز ریز خرد کنید و حدود ۱۵ دقیقه تفت دهید تا سبزی ها تیره و سرخ شوند.
حال زمان آن رسیده است که سبزی های سرخ شده را به قابلمه خورش قورمه سبزی خود اضافه کنید.
در این مرحله از طریقه پخت خورش قورمه سبزی باید ادویه های خود را به قورمه سبزی اضافه کنید، مثل طریقه پخت هر خورشت ایرانی دیگر مثل خورش قیمه، خورش کرفس و غیره ادویه فلفل و نمک برای قورمه سبزی کافیست اما شما می توانید بر حسب تجربه از ادویه های دیگری نیز استفاده کنید بعد از اینکه خورش قورمه سبزی شما چند بار جوش خورد ، وقت آن می رسد که لیمو عمانی هایتان را به خورش اضافه کنید و  دقت داشته باشید که بر روی لیمو عمانی هایتان چند سوراخ کوچک ایجاد کنید تا در غذا پخش شود.
به یاد داشته باشید که اگر لیمو عمانی های شما تلخ باشد قطعا خورش  قورمه سبزی شما تلخ مزه خواهد شد پس اگر از کیفیت لیمو عمانی خود اطمینان ندارید سعی کنید از گرد لیمو استفاده کنید. شما می توانید یک سوم پیمانه آب غوره یا آب لیمو هم به خورش قرمه سبزی خود اضافه کنید البته این کار کاملا سلیقه ای می باشد و
ارتباط مستقیم به مزاج غذایی شما دارد. حال منتظر میمانیم تا خورش قورمه سبزی پخته شود. زمانی متوجه می شویم که خورش قرمه سبزی ما پخته است که یک سطح روغنی روی غذا به وجود بیاید.

اکنون جایی است که باید ادویه قرمه سبزی دیجی مزه را به خورش خود اضافه نمایید وصبر نمایید تا معجزه ادویه تخصصی قرمه سبزی دیجی مزه را ببینید.

طریق استفاده ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه:
به ازای هر نفر ۲ تا ۳ گرم از ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه را یکساعت مانده به آماده شدن خورشت به آن بیافزاید واجازه دهید به آرامی بپزد وخورشت جا بیفتد . پس از جاافتادن خورشت نوش جان کنید.

یک ساعت تا یک ساعت و نیم اجازه دهید بپزد و بعد از اینکه مطمئن شدید قورمه سبزی حسابی جا افتاده است از روی گاز بردارید و همراه با پلو میل بفرمایید.

استفاده از رب گوجه فرنگی

یکی  از راه های ماهرانه  گرفتن تلخی خورش قورمه سبزی، استفاده از یک قاشق رب گوجه فرنگی در خورش است. باید توجه داشت که اگر مقدار رب گوجه فرنگی اضافه شده زیاد شود طعم خورش محبوب شما خراب خواهد شد.استفاده از این گزینه کاملا اختیاری وسلیقه ای است.
نکات و ترفندهای پخت خورش قورمه سبزی مجلسی
 • به خاطر اینکه در قرمه سبزی از لوبیا استفاده می شود ممکن است این غذا نفاخ باشد. اما برای جلوگیری از این مشکل شما می توانید لوبیا ها را از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید تا کامل نفخ لوبیا ها گرفته شود.
 • در انتخاب لوبیا اینکه لوبیا قرمز باشد یا چیتی بیشتر ذائقه شما نقش آفرین است زیرا برخی ها با لوبیا قرمز قورمه سبزی را می پسندند و برخی دیگر با لوبیا چیتی ، حتی در برخی از مناطق ایران از لوبیای چشم بلبلی نیز برای تهیه قورمه سبزی استفاده می کنند.
 • در انتخاب نوع گوشت گوسفندی یا گوساله بهتر است از گوسفندی استفاده کنید که کمی هم با خود چربی داشته باشد تا لذیذ تر باشد.
 • سعی کنید برای سرخ کردن و تفت دادن از روغن کمتری استفاده کنید.
 • شما می توانید از روغن حیوانی برای تهیه خورش قورمه سبزی استفاده کنید.
 • اگر زمانی که غذا را سر می کنید متوجه شوید که غذا خوب جا نیفتاده است و سطح روغنی روی آن شکل نگرفته است ۱۰ دقیقه قبل از کشیدن خورشت ۳ یا ۴ قالب کوچک یخ به آن اضافه کنید این عمل باعث می شود که روغن خورشت جذب شده و به روی خورش قرمه سبزی بالا بیاید
 • در مورد سبزی ها شما میتوانید با توجه به ذائقه خود یا تجربه ؛ قبل از آنکه سبزی ها را به غذا اضافه کنید آنها را سرخ کنید این یک عمل کاملاً سلیقه ای است.
 • همچنین شما می توانید برای خوشمزه تر شدن و یا چرب تر شدن قرمه سبزی خود از عصاره قلم نیز استفاده کنید.
 • سبزی باید خوب تفت بخورد. کاملا سرخ شود. بیش از حد سیاهش نکنید که تلخ میشود.
تیم آشپزی فروشگاه اینترنتی دیجی مزه خاطر نشان می کند که تمام مواردی که در بالا ذکر شد موارد تجربی بوده و به منظور استفاده از دستور تهیه به صورت حتمی نمی باشد.

راستی ما توی فروشگاه اینترنتی دیجی مزه انواع ادویه های ساده و تخصصی از بهترین و مرغوب ترین گیاهان رو آماده کردیم فقط کافیه یک سرس به فروشگاهمون بزنی اینجا کلیک کن.

راستی حالا که صحبت قرمه سبزی شد ما ادویه کخصوص قرمه سبزی دیجی مزه رو داریم کافیه محصولت رو از لیست زیر انتخاب کنی وروش کلیک کنی تابه صفحه همون محصول بری.

ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه   ۵۰   گرمی

ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه  ۱۰۰  گرمی

ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه  ۲۰۰  گرمی

ادویه مخصوص قرمه سبزی دیجی مزه ۱۰۰۰ گرمی

ادویه قرمه سبزی یادتون نره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *